BEZ DYSTANSU - Spotkanie z Anną Komorowską i Cezarym Czemplikiem!

Dystans wytwarzany przez otoczenie to największe utrudnienie z jakim spotykają się osoby niepełnosprawne. Cykl listopadowych spotkań w Dobrej Kawiarni, na które zaprosimy osoby aktywnie działające na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych pokaże nam w jaki sposób z empatią spojrzeć na ich odmienne potrzeby.

Podczas spotkania przy kawie i BEZ DYSTANSU porozmawiamy o tworzeniu przestrzeni integracyjnej, o łamaniu barier, o miejscach w którychj czujemy się dobrze i bezpiecznie, o wrażliwości jaką powinien wykazywać się projektant. Punktem wyjścia dla rozmowy będzie współpraca przy projekcie "Zabaw Plac" (pomysł: Cezary Czemplik, Magdalena Garczarczyk), któego ideą jest zaprojektowanie przestrzeni integracyjnej dla dzieci z przedszkola Integracyjno-Terapeutycznego "Miś" oraz przedszkola "Wesoła Stacyjka". Gościem dyskusji będzie: Anna Komorowska z Pracownia k. . Spotkanie poprowadzi Cezary Czemplik prowadzący warsztaty "Zabaw Plac" w ramach projektu 5 zmysłów. Dystans.

Do stałego składu Pracowni K. należą:

— Anna Komorowska – architektka krajobrazu, pedagożka, z zamiłowania publicystka

— Michał Rokita – architekt, z zamiłowania grafik

— Franek – specjalista ds. zabawy, główny tester "Projektujemy place zabaw.

Na tym się znamy, to lubimy i na tym postanowiliśmy się teraz skupić. Place zabaw rozumiemy szeroko — projektujemy ogrody szkolne i przedszkolne, przydomowe ogrody z miejscem dla dzieci, przestrzenie integracyjne, edukacyjne, tzw. naturalne place zabaw, a także sale zabaw i instalacje tymczasowe." - mówi Anna Komorowska.

Zapraszamy wszystkich zainteesowanych: projektantów, dizajnerów, architektów, projektantów, animatorów, pedagogów, terapeutów, a także wszystkich innych chętnych! Spotkanie odbędzie się 10 listopada w Dobrej Kawiarni na ul. Nowowiejskiego 15 o godzinie 17.00.

WSTĘP WOLNY!