18.11.15 - ostatnie spotkanie w Dobrej Kawiarni na temat Outsider art i Art Brut. Przyjdź!!!

Dystans wytwarzany przez otoczenie to największe utrudnienie z jakim spotykają się osoby niepełnosprawne. Cykl listopadowych spotkań w Dobrej Kawiarni, na które zaprosimy osoby aktywnie działające na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych pomoże nam dostrzec ich niesamowity twóczypotencjał.

Podczas spotkania przy kawie i BEZ DYSTANSU porozmawiamy o zjawisku ART BRUT i OUTSIDER ART, o obecności osób niepełnosprawnych na rynku sztuki współczesnej, o tematyce ich twórczości, o tym jak rozwija się ich nieposkromiony talent.

Punktem wyjścia dla rozmowy będzie działalność poznańskiej Galerii "Tak". Gościem dyskusji będzie: Małgorzata Szaefer - dyrektor i kurator Galerii Tak oraz Rafał Jęczmyk. GALERIA TAK działa w ramach Stowarzyszenia Na Tak w Poznaniu, od 2002 roku. Powstała aby zajmować się WSPÓŁCZESNYM ART BRUT / OUTSIDER ART.

"Interesują nas POMIJANE OFICJALNIE OBSZARY KULTURY I SZTUKI." - mówi Małgorzata Szaefer, dyrektor Galerii. Zapraszamy wszystkich zainteesowanych: artystów, galerników, historyków sztuki, terapeutów, animatorów, pedagogów, a także wszystkich innych chętnych!

Spotkanie odbędzie się 18 listopada w Dobrej Kawiarni na ulicy Nowowiejskiego 15 w Poznaniu o godzinie 17.00.

WSTĘP WOLNY!!!